Evval Cadde Plaza, No 183, Beylikdüzü / İstanbul
+0 212 672 94 49
info@muratergin.net

Gayrimenkul Sektörü Nereye Gidiyor?

Mergin Danışmanlık ve Gayrimenkul Varlık Yönetimi

Gayrimenkul Sektörü Nereye Gidiyor?

Gayrimenkul bir hayat modelidir. Bu yaşam döngüsü içerisinde pozisyonunuzu iyi belirlemeniz lazım.

Şunu unutmayın sektör çok büyük gözükse de aslında çok küçük, çay bardağı kadar hacme sahip. 

Faizler düşüyor, döviz kuru sabitleniyor, tüketiciler bu duruma alışmaya çalışıyor. Bundan sonra sıra yatırıma geldi. Yapılacak yatırımlarda ilk sırayı ise tabiki gayrimenkul alıyor. 

Toplum olarak gayrimenkul yatırımını seviyoruz. Yapılan lüks projeler yerli ve yabancı yatırımcıların her zamankinden fazla ilgisini çekmektedir. İşte tamda  bu noktada işini düzgün yapan profesyonellere piyasanın ihtiyacı var. 

Gayrimenkul piyasasındaki oyuncular tabiri caiz ise KURTLAR SOFRASI dediğimiz bir sektörün içinde kazanç sağlamaya çalışmaktadır. Bu sebepten bilgi, beceri, motivasyon, strateji ve sözleşme bakımından daima eli güçlü olmak zorundalar.

Her zaman yazılarımda ve seminerlerinde bahsettiğim Gayrimenkul sektöründe Eğitimi İyi olanlar daima kazanır. Zaten kazanmakta zorundadır. 2 çarpı 2 nin 4 etmesi olayıdır bu durum. 

Eğitimin gücünü çeşitli örnekler üzerinden açıklamak istiyorum.

İlk olarak, size gelen gayrimenkulü çok iyi anlamanız gerekmektedir. Bunun için temel analiz yöntemlerini bilmelisiniz. Temel analiz yönetimi derken, tapu, belediye, değer tespiti, yasal bilgiler vs. Bu bilgilere hakim olursanız alıcı ve satıcı sürecini yönetmek tamamen sizin elinizde.

Çünkü, gayrimenkul değerine siz hakimsiniz. Alıcı için alınabilir, satıcı için satılabilir değeri ve müzakere sürecini doğru yönetmeniz halinde kazanan taraf siz olursunuz. 

Her zaman söylediğim gibi gayrimenkul sektörü hacim olarak TRİLYONLARCA DOLAR değerinde bir piyasadır. Bu kadar büyük bir piyasada ZENGİN olmanız zor değil sadece süreci iyi yönetin. 

Eğer başaramıyorsanız, problem portföyünüze aldığınız mülkte değil sizlerdedir. 

Sağlıklı Bol Kazançlı Günlere 

Murat ERGİN (Gayrimenkul Mentoru – Yazarı – Eğitmeni) 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir