Mentorluk


Bu bölümde mentorluk hizmetinin detaylarını bulacaksınız – Türkçe Versiyonu

In this section, you will find all details about mentorship service – English Version


1. Mentorluk Hizmeti Nedir? 

Mentorluk hizmeti, gayrimenkule dayalı bütün işlemlerde (hukuki, teknik, finansal, motivasyon, pazarlama, yatırım vb.) akıl hocalığı (koçluk) hizmeti alma işlemidir.

Aslında bu hizmet herhangi bir satışa aracılık etmek, kurumlarda takip işlemi yapmak gibi hizmet anlayışından öte, rastladığınız sorunların çözümü,  yapmak istediğiniz yatırımın doğru olmasını veya mevcut gayrimenkullerinizden maksimum getiri elde etmeniz adına bir akıl hocağı (uzman bilgisi) alma hizmetidir.

Çevrenizde gayrimenkul danışmanlığı veren çok sayıda kişi olabilir. Bu kişiler daha çok belli alanlarda uzmanlığı bulunan ve size limitli hizmet verebilecek bir işlem hacmi ile çözüm sağlar. Gelecek trendleri, ekonomik gelişmeleri, mevzuat yapısını, teknik yeterliliği, yurtdışı modellemelerini, uluslararası standartlara uygunluğunu, market değişimlerini, fizibilite ve üst kullanım modellerine göre rapor hazırlamaya yetkin kişilerden mentorluk hizmeti almanız gayrimenkul sektöründe maksimum getiri elde etmenize neden olacaktır.


ADD VIDEO2. Mentorluk Hizmetinin Faydaları 

İlk bölümde mentorluk hizmetinin içeriği hakkında bazı detayları sizlerle paylaştım. Şimdi ise Mentorluk hizmeti almanız halinde sizlere ne gibi faydalar sağlayacağından bahsetmek istiyorum. Öncelikle,

  • Zaman ve para kaybınızın önüne geçer (Doğru yönlendirme ile resmi kurum ve diğer hizmetlerin kalitesi artar)

  • Uzman görüşü ile işlem hızını arttırır,

  • Sorunlarınızı minimum seviyeye indirmeyi amaçlar,

  • Uzman olmayan kişilerin yarattığı bilgi kirliliğini engeller,

  • Motivasyonunuzu arttırır,

  • Size gayrimenkul sektöründe yeni ufuklar açar,

  • Sadece yurt içi piyasasında değil, yurt dışı piyasında’da yatırımlarınıza yön verir,

  • Çok fazla kişi ile çalışmak yerine işin uzmanı olan mentor kısa sürede sorunlarınızı çözüme ulaştırır.


ADD VIDEO


3.Geçmiş Dönem Tecrübelerim

–> 2008 den bu zamana yaklaşık 11 sene boyunca gayrimenkul eğitimi faaliyetinde bulundum. Gayrimenkul eğitmenliğine başladığım zamanlarda yok denecek kadar az sayıda eğitim kuruluşu bulunmaktaydı. Ayrıca sektörde ses getirecek seminerler, konferanslar ve derslerin altyapısını oluşturdum. Bu süreçte çok sayıda kişi eğitim programımı tamamlayarak sektöre giriş yaptı ve bir çok başarı elde etmiştir. Şimdi bu birikimimi mentorluk hizmetimde sizlerle paylaşmak istiyorum.

–> Eğitim faaliyeti yanında Türkiye ve yurtdışı piyasalarındaki firmalar için bütün gayrimenkul türlerinde (hastane, otel, akaryakıt istasyonu, büyük kompleks binaları, alışveriş merkezi vs.) türkçe ve ingilizce halinde uluslararası standartlara uygun fizibilite ve yatırım analiz raporları hazırlanmıştır. Bu rapor sayısı 6.000 üzerindedir.

–> Proje yöneticiliği, arsa temin sürecinden başlayarak yapılacak projenin belirlenmesi ve proje sonucunda getiri hesabına göre sistem yönetim danışmanlığı hizmeti verilmiştir.

–> Yukarıdakilere ek olarak gayrimenkul sektörü ile ilgili her alanda mentorluk (uzmanlık) hizmeti verilmiştir.