Ücretsiz Gayrimenkul Pazarlama Plan Taslağı – 1. Bölüm

English description inside this article

Önemli Not: Yazının cep telefonlarında daha rahat görülmesi için YATAY EKRAN POZİSYONUNDA okunması tavsiye edilir.

Crucial Note: Convert to HORIZONTAL position your mobile device for more easy reading

Merhaba Arkadaşlar,

Gayrimenkul pazarlaması ile ilgili temel ve herkesin bilmesi gerektiği fakat uygulamalarda eksikliklerin görüldüğü kısımları sizlerle paylaşmak istiyorum. Aslında gayrimenkul herkesin dahil olduğu ve azda olsa bilgi sahibi olduğu bir alandır. En basitinden yaşadığımız evin kira veya kendi evimiz olması bu sistemin içine dahil olmamıza neden olmaktadır.

Bu yazım çok sayıda bölümden oluşacağından ilk olarak 1. bölümü sizlerle paylaşmak istiyorum.

İlk olarak ileride oluşabilecek müşterileriniz türünü (eğitim düzeyi, gelir vs.), müsteri bütçesihedeflerinizi ve bu hedeflerinize ulaşmak için planınızı belirlemeniz gerekmektedir. Bu yazı ile oluşturacağınız gayrimenkul pazarlama planı ile hedeflerinize daha açık bir şekilde ulaşmanızı sağlayacaktır.

 

Müşterinizin Özellikleri

ilk olarak hedef müşteri kitlesinden bahsetmem gerekmektedir. HEDEF MÜŞTERİ kitlesini belirlerken aşağıdaki özelliklerin dikkate alınması gerekmektedir.

Müşteri YAralığı : 30-40 Yaş

Yıllık Gelir : 200.000 TL – 300.000 TL

Mevkii : Beşiktaş – Şişli

Müşteri Ev Satın Alma Deneyimi: ilk kez ev alacak kategoride

Aile Büyüklüğü: 1-3 kişi

İlgi alanı: 1+1 veya 2+1 tipinde güvenlik ve sosyal tesisli siteler

Hobi ve Activiteleri: Fitness, Outdoor Activity vs.

Müşteri Bütçesi

Gayrimenkul satın alımında en önemli özelliklerinden biride müşteri bütçesinin belirlenmesidir. Eğer belirli olmayan bir bütçe ucu açık bir piyasa araştırmasına ve boşa zaman kaybına neden olmaktadır. Bu sebepten gayrimenkul alım sürecinde bütün giderler hesaplanarak bütçe oluşturulması gerekmektedir.

Hedef Tespiti (Gayrimenkul Danışmanları İçin)

Aşağıdaki tabloda gayrimenkul uzmanının satış hedeflerini belirlemesi amacıyla tarafımca hazırlanmış tablo bulunmaktadır.

English Description

Hello Dear Reader,

In this page, I will have described to you free real estate marketing task, that is about customer budget, strategy and determining targets. All steps are designed getting more success in this relevant department. Above, you’re gonna find secrets of best marketing rules.

Kind Regards

Murat ERGIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir